JĘZYK ANGIELSKI

Język angielski- prowadząca mgr Danuta Madalińska

W naszym przedszkolu dzieci pracują na dwóch poziomach:
3-latki
4,5-latki.

Dzieci młodsze pracują w oparciu o proste piosenki i wysnute z nich zabawy. Towarzyszy im maskotka, słonik, Ellie (wym. Eli). Podczas przeprowadzonych do tej pory zajęć witały się Hello!, żegnały się Bye, bye! Reagowały na słowa a boy, a girl, Walk, walk, walking along.

Dzieci starsze z posiadanego pakietu otrzymały płytę do słuchania w domu.
Proszę o systematyczne słuchanie (chociaż raz dziennie), gdyż piosenki zawierają podstawowy materiał językowy i nawet jeśli dziecko nie ma szczególnych predyspozycji językowych, w tej formie jest w stanie, często mimowolnie, opanować zawarte w nich struktury i słówka.
Informacje o piosenkach będą zamieszczane na naszej stronie oraz na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.
W czasie zajęć dzieci wykorzystują tez karty pracy. Po zrealizowaniu każdej z nich i ocenieniu dzieci otrzymają je do domu. Każda karta na odwrocie zawiera słówka wykorzystywane na zajęciu. Proszę je traktować informacyjnie. Natomiast jeśli ktoś z Rodziców ma ochotę, a co najważniejsze potrafi to zrobić, może je w domu utrwalić ze swoim dzieckiem. W czasie jednego zajęcia dzieci przeważnie wykorzystują słownictwo z jednej linii.
Jednak pamiętajmy: nic na, siłę! Niech towarzyszy nam przekonanie, że w przedszkolu dzieci mają przede wszystkim przygotować się do nauki języka, a nie bezwarunkowo nauczyć się. Niech poznawanie języka kojarzy się z dobrą zabawą!

W miesiącu wrześniu z uwagi na możliwości percepcyjne dzieci odbywało się jedno zajęcie tygodniowo, od przyszłego miesiąca będą się odbywały dwa razy w tygodniu.
Poznaliśmy język codziennej komunikacji, np.: Look, Listen, Say, Colour, Run, Jump, itp. Nazywaliśmy bohaterów cyklu: stork, dwarf, hedgehok, sparrow, owl, hare, squirrel. Witaliśmy się, zegnaliśmy się. Reagowaliśmy na zwroty: How are you today?
Have a nice day. What colour is it? Where do you live? I live in..
Przez cały czas nawiązujemy do słownictwa, piosenek, rymowanek i zabaw poznanych w ubiegłym roku, bo mamy dużą liczbę dzieci kontynuujących pobyt w przedszkolu.

Słuchamy piosenek nr 2 i 3. Powodzenia! Good luck!